Dj, czy zespół muzyczny?!

Dj, czy zespół muzyczny?!
4.9 (97.78%) 9 głos[ów]

1. Jeśli wydatki nie są problemem…

Jeśli masz duże zaplecze finansowe możesz się zastanowić nad jednym i drugim. Kilka zaprzyjaźnionych firm współpracujących z całą rzeszą swoich Klientów, którzy mają wesele za sobą, poleciło nam takie rozwiązanie jeśli tylko do dyspozycji jest „głębsza kieszeń”.

Łączone propozycje nie są bardzo popularne wśród usługodawców ale zdarzają się ciekawe i godne uwagi. Naszą uwagę przykuwają te bardziej eleganckie, ponieważ jeśli mamy do dyspozycji Dj’a zagra on nam wszystko co jest potrzebne do zabawy i równocześnie dla wszystkich Gości uczestniczących w zabawie. W takiej sytuacji rola zespołu (np jazzowego) ogranicza się do zbudowania wyrafinowanego klimatu z możliwością uczestniczenia w okolicznościach muzyki na żywo.

2. Jeśli masz ograniczone środki finansowe…

W tym przypadku Dj, będzie rozwiązaniem, które pozwoli Ci cieszyć się muzyką mechaniczną za 2000 – 2500 zł. Na co zwrócić uwagę?

Wyróżniliśmy kilka typów osobowości 🙂

  • Szalony wodzirej – na co dzień budowlaniec lub taksówkarz 🙂 możesz być pewna, że będzie to osoba wyciągająca wujków na parkiet w sposób daleki od przyjętych standardów i nawołująca co kwadrans ochoczo „a teraz idziemy na jednego…”. Przekonasz się o tym po krótkiej rozmowie z taką osobą.
  • Wycofany altruista – poeta i marudny pesymista 🙂 nie licz na prowadzenie imprezy i radosną konferansjerkę – będzie grał muzykę, a Ty będziesz się upominać o zapowiedzenie, że za chwilę zostanie podany obiad.
  • I wreszcie trzeci typ – Człowiek na miejscu – Jest komunikatywny, posługuje się poprawną polszczyzną i rozumie co chcesz mu przekazać – zwykle tego typu Dj’e prowadzą imprezę w sposób zrozumiały i komunikatywny nie nadwyrężając dobrego smaku.

Co ustalić z Didżejem?

  • Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest to aby poprowadził przywitanie, wzniósł toast, zapraszał na posiłki i na parkiet.
  • Ustal kiedy rozpoczyna się część taneczna – zwykle jest to informacja, że jesteście gotowi do pierwszej piosenki – w takiej sytuacji nie zostaniecie zaskoczeni przez Dj’a odtworzeniem pierwszego utwory na imprezie i nie połamiecie nóg biegnąc na parkiet.
  • Ustal z Dj’em czy mają odbyć się podziękowania Rodzicom i oczepiny oraz w jakiej formie.

Oczywiście podpisz umowę dotyczącą obsługi muzycznej.

Przykłady i propozycje :

Jak zwykle na koniec proponujemy usługi, które są ciekawą alternatywą. Może zainteresują także Ciebie 🙂

3musketeers.pl – Dj na wesele / Konferansjer oraz usługi łączone Dj + zespół muzyczny. Lokalizacja – Kraków

Zespół muzyczny – plusy i minusy :

Niestety, jako osoby związane z rynkiem ślubno – weselnym obserwujemy jak bardzo zmieniają się proporcje jeśli chodzi o zainteresowanie usługami świadczonymi przez zespoły muzyczne. Szczególnie dotyczy to dużych miast w których Klienci coraz częściej decydują się na usługi Dj’skie. Dlaczego tak jest? Zapewne dlatego, że zespół muzyczny prezentujący się profesjonalnie to wydatek od 5000 zł w górę. Drugim czynnikiem jest już sama jakość wykonawcza, która zwykle pozostawia wiele do życzenia – i nie dziwmy się – wesele trwa zwykle 10 – 13 godzin. Przy tak wyczerpującym maratonie dla muzyków i wokalistów musi ucierpieć jakość wykonawcza.

Jedynym wyjątkiem są zwykle zespoły jazzowo swingowe występujące na przyjęciu weselnym 3, 4 godziny. Często grają one z Dj’em, który odtwarza muzykę i utrzymuje taneczny charakter imprezy na wymaganym poziomie muzycznym.

Miłych przygotowań, Moderator